Radiofrekwencja mikroigłowa (termolifting) to połączenie dwóch technik zabiegowych – radiofrekwencji i mikronakłuwania skóry. Metoda ta znajduje wiele zastosowań; przede wszystkim służy do niwelowania skutków starzenia się skóry, przywrócenia jej utraconej elastyczności oraz redukcji zmarszczek i bruzd. Doskonale sprawdza się w ujędrnianiu skóry, nie tylko na twarzy, ale też na ciele, a także do usuwania rozstępów. Ponadto termolifting służy do redukcji cieni pod oczami, usuwania blizn potrądzikowych, czy rozszerzonych porów. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technicznie metod stosowanych w medycynie estetycznej, w dodatku o tak szerokim spektrum działania.
Działanie radiofrekwencji mikroigłowej:
Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF) które wysyłając impuls, powodują ogrzanie skóry właściwej do temperatury 42–45 stopni C, co wpływa na szybszą regenerację tkanek. Podczas zabiegu wzrasta temperatura głębiej położonych struktur skóry, nawet na głębokości 3 mm. Podgrzanie tkanek wywołuje proces odnowy skóry właściwej, w wyniku czego staje się ona gładka i elastyczna, uzyskujemy zagęszczenie skóry – wytworzone podczas termoliftingu ciepło stymuluje produkcję kolagenu, białka odpowiedzialnego w dużej mierze za młody wygląd skóry. Z kolei mikronakłuwanie polega na nakłuwaniu skóry za pomocą mikroigieł, co powoduje mechaniczne uszkodzenia tkanek i pobudzenie procesów regeneracji. Dzięki połączeniu tych dwóch metod można osiągnąć spektakularne efekty.
Cel zabiegu:
Ostateczny efekt serii zabiegów uzyskamy/możemy ocenić po upływie miesiąca od zakończenia terapii. Zalecane jest wykonanie minimum 3-4 zabiegów w odstępach 1 miesiąca, a efekt utrzymuje się do około 1-2 lat.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:
W przypadku każdego pacjenta używana jest osobna sterylna głowica z mikroigłami, którą zakłada się na rękojeść urządzenia. Lekarz przykłada głowicę urządzenia do wybranych obszarów twarzy lub ciała pacjenta. Mikroigły wnikają w skórę, a energia fal radiowych zamienia się na energię termiczną, w wyniku czego pacjent odczuwa delikatne ukłucie i rozchodzące się ciepło. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym skóry odpowiednim preparatem.
Zalecenia po wykonaniu radiofrekfencji mikroigłowej: